Zawody Strażackie 2 maj Łośno

pawelDnia 2 maja przy Świetlicy Wiejskiej w Łośnie odbędą się coroczne Zawody Strażackie o Puchar Wójta i Przewodniczącego Rady Gminy Kłodawa.
Nasi strażacy jak co roku stawiani są w rolach faworyta. Do imprezy pozostało ponad 2 tygodnie, o przygotowania i nastroje jakie panują w drużynie zapytaliśmy Prezesa OSP Pawła Niciejewkiego.

„ Jesteśmy bardzo zmobilizowani, powoli zaczynamy cykl treningów fizycznych oraz opracowujemy odpowiednią taktykę. Od kilku lat nie schodzimy z podium na zawodach rangi gminy czy powiatu.

W zeszłym roku zaprezentowaliśmy się na szczeblu województwa lubuskiego, gdzie również uzyskaliśmy bardzo dobry wynik, tak jednak zobaczyliśmy jakie mamy braki w sprzęcie do najlepszych drużyn.

Ponadto podczas ostatniej akcji gaszenia pożaru na poligonie, uszkodzeniu uległy nasze najlepsze węże, które mieliśmy przeznaczone na tegoroczne zawodu.

Dlatego prosimy o finansowe wsparcie Rady Sołeckiej, lokalnych firm czy prywatnych osób. Wymarzone węże gaśnicze to koszt 1200 zł, jest to sprzęt w pełni profesjonalny, z górnej półki, pozwalający na osiągnięcie dobrego wyniku podczas zawodów, ale również co najważniejsze służyć będą podczas całorocznej naszej pracy”.

Wszystkie zainteresowany osoby pomocą prosimy o kontakt z Pawłem Niciejewskim lub Sołtysem Rafałem Chodkiewicz.

2015-04-14_zawody_strazackie_2015_big