REMONT KOŚCIOŁA – ETAP I

 

kosciolPodczas wiosennego spotkania Rady Parafialnej ustalono kolejność prac związanych z remontem  kościoła w Santocku. Plany są bardzo ambitne, od dłuższego czasu w każdą pierwszą Niedziele miesiąca datki oddane przez parafian przeznaczone są prace w naszym Kościele.

Do tej pory udało się wymienić deski podłogowe na górnej nawie, które czeka jeszcze konserwacja. Obecnie trwają prace na Zakrystii, została wymieniona instalacja elektryczna,  skuty został tynk, który zostanie położony od nowa. Pomieszczenie doczeka się nowych mebli na szaty i akcesoria liturgiczne oraz księgi.

Równolegle trwają pracę nad naprawą i renowacją witraży z nawy bocznej. Pracę będą polegały na wstawieniu nowych ram, które pozwolą uniknąć przemarzaniu, będą odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne. Uzupełnione zostaną brakujące szkła a wymieniony ołów pozwoli wzmocnić całą konstrukcję.

Tematem otwartym jest również sprawa związana z montażem płyt grzewczych, które na okres próbny były założone w poprzednim okresie grzewczym. Przygotowywana instalacją zostanie już przygotowana pod takie zapotrzebowanie mocy.

Poniżej prezentujemy zdjęcia przebiegu prac, a chętnych mieszkańców chętnych do wsparcia dalszych prac proszę o kontakt z Radą Parafialną lub Kościelnym.

kosciol