RELACJA Z FESTYNU RODZINNEGO Z OKAZJI DNIA DZIECKA

dzien dziecka_maleDnia 12 czerwca 2016 roku na boisku w Santocku odbył się Festyn Rodzinny przygotowany z okazji Dnia Dziecka. Głównym motywem z racji odbywających się Mistrzostw Europy była piłka nożna. Impreza rozpoczęła się przywitaniem wszystkich zebranych gości, na których czekały napoje, grillowane kiełbaski, bigos oraz lody. Trener z Akademii Piłkarskiej Stali Gorzów przygotował 2 konkurencje oraz rozdane były zaproszenia na dwa darmowe treningi, które odbywają się w poniedziałki i wtorki w Kłodawie. Przez cały czas towarzyszyła nam Ochotnicza Straż Pożarna, która zaprezentował swój strażacki sprzęt, przeprowadzała instruktaż z udzielania pierwszej pomocy a  na koniec odbył się pokaz ratownictwa drogowego, gdzie wykorzystano pozyskane w tym roku nożyce oraz rozpieracz.

Dodatkową atrakcją byłe dmuchane boisko piłki nożnej na wzór klasycznych piłkarzyków. Z zabawy korzystali dzieci jak i swój mecz rozegrali strażacy, juniorzy kontra seniorzy, którzy pokazali swoją wyższość.

Dla mniejszych dzieci przygotowany był kącik z kolorowankami, balonami do modelowania. „Ciocia Monika” przygotowała natomiast kilka eksperymentów z wykorzystaniem ogólnodostępnych produktów spożywczych oraz poprowadziła ciekawą zabawę artystyczną gdzie dzieci za pomocą farby wystrzelonej z strzykawki musiały namalować obrazy.

Finałem imprezy był konkurs rzutów karnych gdzie to wygrania były „talony na balony” (czyli kupony w wysokości 50 zł na dowolne balony dmuchane helem, które ufundowała Nova Park) oraz inne nagrody pocieszenia. Był to nietypowy konkurs gdyż w roli bramkarza wystąpił gość specjalny, ubrany w płetwy, gogle i rękawice narciarskie.

Dziękuje wszystkim sponsorom, mieszkańcom za przygotowanie posiłków, obsłudze, OSP Santocko, Radzie Sołeckiej, Brzezinkom bez Was by się to nie udało.