Dzień Dziecka w Santocku

Upalnego 6 czerwca odbył się lekko opóźniony Dzień Dziecka, którego organizatorami była Rada Sołecka, OSP Santocko oraz Harpagan Dirt.

To pierwsza na taką skalę impreza dla naszych milusińskich. W tak gorący i słoneczny dzień, dla dzieci i rodziców przygotowane były napoje, wody mineralne, lody, grillowane kiełbaski i bigos.

Impreza rozpoczęła się od przywitania wszystkich obecnych. Na początku swoje umiejętności pokazała grupa zapaleńców ASG B.A.N.G., którzy zaprezentowali scenę odbicia porwanego zakładnika z samochodu, efektowne świece dymne oraz strzelanina została nagrodzona gromkimi brawami. Wojskowi amatorzy zorganizowali również turniej strzelecki, w którym główną nagroda była replika broni wojskowej.

Następnie rowerzyści z Harpagan Dirt pokazali swoje popisowe numery, mieliśmy obrót 360, backflipy oraz na footery i no handery. Dodatkowo w zorganizowanym konkursie skoków do basenu z gąbkami na najbardziej atrakcyjną akrobację, wzięło udział 6 rowerzystów. Oceniani byli przez 5 „profesjonalnych” jury wybranych spośród zgromadzonych dzieci. Najlepszy okazał się Bartek Pruszyński zdobywając komplet 50 punktów.

Kolejną atrakcją był barwny pokaz i instruktaż ratownictwa zorganizowanego przez OSP Santocko, którzy tego dnia mieli pełne ręce pracy (w trakcie imprezy musieli wyjechać do pożaru lasu). W bardzo dokładny i szczegółowy sposób pokazali jak przebiega pomoc poszkodowanemu w wypadku samochodowym, używając przy tym hydraulicznych nożyc i innych fachowym sprzętów posiadanych przez naszych strażaków
Chyba najbardziej efektownym pokazem było gaszenie za pomocą piany palącego się pojazdu, wszystko przebiegało zgodnie z przepisami bezpieczeństwa.

Przygotowany został również event „Poszukiwanie skarbów” gdzie 2 grupy ośmioosobowe zamieniło się w poszukiwaczy i zgodnie z wskazówkami musieli wykonać zadania, które doprowadziły do skarbu.
Impreza nie odbyła by się bez pomocy wielu dobrych ludzi. Szczególne podziękowania należą się:

  • wszystkim dzieciom, którzy mimo upalnego dnia wytrzymali i brali udział w przygotowanych dla nich atrakcjach
  • Pani Ani Mołodciak – za wsparcie duchowe i finansowe
  •  Gminie Kłodawa – za wsparcie finansowe oraz wyposażenie nas w namioty i gadżety
  •  Karolinie i Arturowi Niciejewskim – za przygotowanie przepysznego bigosu
  •  Patrycji i Marcinowi z warsztatu samochodowego Car System – za wsparcie finansowe
  •  Czesławowi Habas – za kiełbaski, pieczywo i słodycze
  •  Państwu Pruszyńskim – za udzielenie zgody na zorganizowanie imprezy na ich terenie
  •  Grzesiowi Sobczak – za prowadzenie imprezy i oprawę muzyczną
  •  OSP Santocko i Harpagan Dirt – za inicjatywę, pełne poświęcenie i doskonałe przygotowanie
  •  oraz wszystkim ochotnikom, którzy wsadzili cegiełkę w sukces imprezy, osobom które grillowały, wydawały napoje, zabezpieczały dzieci przed słońcem oraz sprzątały.

DZIĘKUJEMY!!