DOŻYNKI SOŁECKIE – ACH CO TO BYŁA ZA NOC

dozynki_soleckie_logo26 września 2015 na świetlicy wiejskiej odbyły się Dożynki Sołeckie. Świętowanie rozpoczęło się Mszą Św., którą w zastępstwie poprowadził ksiądz Józef Zapolski, który wspominał swoje dzieciństwo spędzone u babć w Santocku. To było wielkie przeżycie wrócić do tego kościoła, pamiętam jak przychodziłem tutaj jako mały chłopiec – wspominał. Podczas mszy został poświęcony chleb, który ofiarowała Starościna – Teresa Dawidowicz oraz Starosta Krzysztof Dawidowicz. Po zakończeniu mszy korowodem, na czele z wieńcem dożynkowym niesionym przez strażaków doszliśmy na świetlice, gdzie na gości czekał poczęstunek. W tegorocznym menu znalazły się następujące potrawy:

  • zupa Sołtysa,
  • bigos Kościelnego,
  • sałatka Rady Sołeckiej,
  • Śledziki Pani Ani,
  • wędzone wędliny Seniora.

Na wstępie Sołtys przywitał wszystkich zebranych gości, którzy tłumnie zjawili się Dożynki. Padły podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji tego święta w szczególności dla żony, która na co dzień musi znosić i pomagać realizować moje pomysły.

Po poczęstunku prowadzący Dożynki Grzegorz Sobczak zaprosił wszystkich na parkiet, z którego ostatni goście zeszli dopiero o 6 rano!

Dużą niespodziankę zrobiła Pani Wójt Anna Mołodciak, która niespodziewanie zaszczyciła nas swoją obecnością wraz z Panią Poseł na Sejm Krystyną Sibińską. Obie Panie przeprowadziły loterię losową, po której brylowały na parkiecie.