DOŻYNKI PEŁNE NIESPODZIANEK – ŁOŚNO 2016

Łośno byłem gospodarzem tegorocznego Gminnego Święta Plonów. Dożynki tradycyjnie rozpoczęły się polową mszą święta celebrowaną przez ks. Tadeusza Stachure oraz ks. Dariusza Wołczeckiego. Po mszy Wójt Gminy Kłodawa, Przewodniczący Rady Gminy oraz Sołtys Łośna oficjalnie przywitali wszystkich zgromadzonych, mieszkańców oraz przybyły. Następnie ruszyliśmy do przybyłych ludzi z poświęconych chlebem, symbolem życia, radości, sytości i szczęścia aby się nim podzielić. Część oficjalna zakończyła się wręczeniem wyróżnionym osobom nagród i dyplomów za zaangażowanie na rzecz sołectwa i gminy Kłodawa. W tym roku postanowiliśmy wyróżnić:

Panią Marię Nowak – za wieloletnią pracę w Świetlicy Wiejskiej oraz prowadzenie zespołu Brzezinki

Pana Czesława Habasa – za ciężką i czasami niedocenianą pracę jako Kościelnego

Pana Tomasza Pierzeckiego – za wkład i trud włożony w działalność Ochotniczej Straży Pożarnej, która w tym roku osiągnęła bardzo dużo.

Po tych miłym i symbolicznym wydarzeniu miejsce miało już historyczne wystąpienie. Na scenie w żółtym kapeluszach pokazali się wszyscy sołtysi z przygotowaną niespodzianką. Po wielu godzinnych próbach udało się nam stworzyć prawdziwy zespół, który zaśpiewał specjalnie na tą okazję dwie piosenki, do których słowa napisała Sołtys Różanek Agata Jackowska. Nasze wystąpienie w poniższym linku:

Zesół SOŁTYSI – Rety rety

Kolejna niespodziankę przygotowała Pani Wójt wręczając każdemu z Sołtysów czek o wartości 300 zł za pracę włożoną w przygotowanie wieńca dożynkowego !!

Po tych wszystkich wystąpieniach przyszedł  czas na część artystyczną, którą rozpoczął projekt pt. „Usta milczą dusza śpiewa” czyli w krainie operetki i musicalu. Następnie wystąpiły gminne zespoły muzyczne, a po nich koncert zespołu coverowego Bez Ograniczeń. Na finał rozgrzał wszystkich znany zespół disco polo – Fanatic.

Na naszym stoisko dożynkowym można było skosztować samych pyszności. Hitem okazały się świeżo pieczone placki ziemniaczane, których zapał unosił się po całym placu, do tego 3 rodzaje chleba Pierwszej Damy, gotowana kukurydza, oraz babeczki marchewkowe z wizytówką, na której był motyw z tegorocznych naszych koszulek „Jestem ze wsi. Santocko”. Wszystko można było popić lokalnym mocnymi napojami 🙂

Impreza uważam za bardzo udaną poniżej lista osób, którym pragnę podziękować w szczególności:

Lucyna Chodkiewicz, Grażyna Sawicka, Maja Niciejewska, Monika Szwed – za przygotowanie przepięknego stoiska oraz przemiłą atmosferę i mimo trudu ciągłego uśmiechu.

Bartosz Habas, Jacek Sawicki – za transport i logistykę

Doroto Skowron, Aneta Jachimowska – za cudny wieniec dożynkowy

Szkółka Roślin Ozdobnych z Santocka – Brunon Bielecki – za udostępnione zioła

Jacek Rzyszkowski – za przepyszne napoje

Elżbieta Chodkiewicz – za babeczki marchewkowe

Oliwier Chodkiewicz- za to że zawsze jest przy mnie

I innym, którzy dołożyli małą cegiełkę do przygotowań