DOŻYNKI GMINNE – 2015

Tegorocznym gospodarzem Dożynek Gminnych było Sołectwo Wojcieszyce. Impreza rozpoczęła się tradycyjnie mszą świętą, na której poświęcono chleb, dary, plony oraz wieńce dożynkowe, przygotowane z wielkim staraniem przez każde sołectwo. Następnie rozpoczęła się część oficjalna, Pani Wójt Anna Mołodciak przywitała wszystkich obecnych gości oraz mieszkańców Gminy Kłodawa. Zostały wręczone sołtysom upominki oraz woreczki z ziarnami. Sołtysi wraz z Radą Sołecką wyróżniły osoby, które przyczyniły się do rozwoju wsi. Dla Santocka wyróżnienia otrzymali:

Dorota Jachimowska

Dariusz Romaniuk

Krzysztof Dawidowicz

Po tej ceremonii rozpoczęła się część artystyczna, na której zaprezentowały się lokalne zespoły. Santocko reprezentowały Brzezinki oraz zespół taneczny J.M.J, który rozgrzał publiczność do czerwoności. Gośćmi specjalnymi był zespół Qubas, Trzy Korony oraz Cover.

Przez cały ten czas sołectwa na swoich stoiskach zachęcali do degustacji pyszności, które zostały specjalnie na ten dzień przygotowane. Santocko raczyło swoich gości pieczonymi ziemniakami z gzikiem oraz ketchupem z dyni, gotowaną kukurydzą, trzema rodzajami chleba sołtysowej podawanego z masłem czosnkowym lub z natką pietruszki. Dodatkowo ciasta oraz lokalne nalewki.

Aby być najbardziej rozpoznawalnym sołectwem zostały przygotowane specjalne koszulki z złotym logo i napisem Santocko. To był strzał w dziesiątkę.

Korzystając z okazji pragnę podziękować każdemu, kto przyczynił się do organizacji tego dnia, za przygotowany wieniec dożynkowy, za obsługę stoiska, za wypieki, nalewki.

DZIĘKUJĘ !!