15 LECIE SOŁECTWA RÓŻANKI SZKLARNIA ORAZ TURNIEJ SOŁECTW

25 czerwca odbyła się uroczysta impreza z okazji 15 – lecie powstania Sołectwa Różanki Szklarnia. Po przywitaniu wszystkich gości przez Sołtys Zofię Kłos-Gryską nastąpiło otwarcie nowo wybudowanej wiaty, natomiast wszyscy pozostali sołtysi ufundowali Sołectwu nowy grill murowany.

Jubileusz uwieńczył Turniej Sołectw. Santocko reprezentowała „Drużynę na Piątkę”  w skład, którego weszli: Monika Szwed, Krzysztof Nowak, Błażej Turski, Kuba Markowski, a kapitanem był Sołtys Rafał Chodkiewicz.W przygotowanych konkurencjach, głównie chodziło o dobrą zabawę, musieliśmy na czas wydoić krowę, rzucić pomidorem do celu oraz przelać kubkiem wodę pomiędzy wiadrami. Zadaniem specjalnym był konkurs „Sołtys z jajem” gdzie w stogu siana musieliśmy odszukać jak największą liczbę surowych jajek.

Santocko, zdobyło 5 miejsce, patrząc na fakt iż byliśmy  świeżakami w tym składzie uważam za duży sukces. W nagrodę otrzymaliśmy od Pani Wójt pawilon ogrodowy a od gospodarzy pełną miskę przepysznych pomidorów. Na pierwszym miejscu uplasowało się Sołectwo Zdroisko