Z życia Strażaka

To był bardzo pracowity tydzień dla Strażaków z OSP Santocko. We wtorek tj. 21 kwietnia doszło do pożaru lasu w leśnictwie Santocko. Komenda Miejska PSP w Gorzowie Wlkp. na miejsce zadysponowała dwa zastępy OSP Santocko, jeden zastęp OSP Kłodawa oraz jedne JRG nr 1 z Gorzowa Wlkp.

W działaniach brały udział również dwa samoloty gaśnicze Lasów Państwowych, które wykonały cztery zrzuty wody na miejsce objęte pożarem. Spaleniu uległ nas o powierzchni 45 arów. Pożar udało się szybko oponować, działania zakończono o godzinie 23.

W środę dostarczone zostały zamówione węże gaśnicze dla miejscowych strażaków i od razu rozpoczęto przygotowania i treningi do zbliżających się zawodów w Łośnie.

Prezes OSP Samtocko Paweł Niciejewski jest bardzo zadowolony z szybkiego zakupu. Mówi, że nie udałoby się to bez pomocy Rady Sołeckiej, lokalnych firm oraz anonimowemu darczyńcy. Każdy z nich przekazał po 200 zł. Specjalne podziękowania dla:
ARKO GUM – naprawa pojazdów, wymiana i sprzedaż opon
SANTO-CAR – sprzedaż nowych i używanych części samochodowych

W sobotę w godzinach popołudniowych Strażacy zebrali się przed Świetlicą Wiejską w Santocku, gdzie w ekspresowym tempie rozplantowano kolejną wywrotkę ziemi, przygotowując teren pod wysiew trawy.

Po „rozgrzewce” udali się na kolejny trening, w którym udział wzięli drużyny juniorów i seniorów. W drużynie panuje duch zwycięstwa, więc możemy liczyć na kolejne sukcesy. Poniżej krótka relacja z treningu.